logo

14 Nisan 2013

Windows 8 Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Windows 8 Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Windows 8 Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü ; Windows 8 kullanıp da siyah ekran sorunu ile karşılaşmayacak eminim ki yoktur. Microsoft sağ olsun böyle bir sorunu tüm Windows 8 kullanıcıları bir şekilde yaşasın diye yememiş içmemiş olmadık yerlerden açık vererek güzel bir şekilde bu sorunu kullanıcılarına yaşatmayı becermiş.

Şimdi gelelim bu soruna değinme nedenime. Bu yazıyı yazmadan 15-20 dakika önce bilgisayarımı kapatıp açtım ve giriş ekranından sonra (Metro Arayüz) siyah bir ekran merhaba dedi. Ctrl + Alt + Delete tuş kombinasyonu Allah’tan çalışıyordu ki bu sayede internet tarayıcımı açtım ve biraz araştırma yaptım. Siyah ekran sorununu abuk subuk sebeplere dayandırılmış. Yok BIOS güncellemesi gerekiyormuş yok ekran kartı / bilgisayar uyumsuz falan filan.

Bunların hepsinin mantıksız birer neden olduğu açıktı aslında. Çünkü düne kadar sağlam olan Windows durduk yere neden böyle bir uyumsuzluk çıkartsın di mi? İşte tam da bu anda sorunu kendimde aradım. Bilgisayarı kapatmadan önce ne gibi işlemler yaptım diye düşünürken bilgisayarımı denetlemek amaçlı kurduğum Avast aklıma geldi. Avast’ı kaldırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayarım açıldığında sorun çözülmüştü.

Windows 8 Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü Windows 8 Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Kısacası bu sorunu yaşayanlar için diyeceğim eğer ki format sonrası değilde durduk yere siyah ekran hatası ile karşılaşıyorsanız sorun programlarınızla alakalı. Hemen sorunu yaşamadan önceki kurulum yaptığınız programı/programları kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Göreceksiniz ki sorununuz çözülmüş olacak. Eğer ki format sonrası siyah ekran hatası alıyorsanız işte tamda bu anda uyumsuzluk söz konusu ve bu konuda BIOS / Ekran kartı güncellemesi yaptırmanız söz konusu.

 

Google Aramaları : Windows 8 Siyah Ekran Sorunu, Windows 8 başlangıçta siyah ekran sonrası açılmıyor, Windows 8 Sonrasında Siyah Ekran Sorunu , Win 8 Siyah Ekran ve Kurulum Sorunun Çözümü‎, Siyah Ekran Çözmü

Bir önceki yazımız olan Balık Oyunları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: » » » »
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

*