logo

28 Ağustos 2013

Temizlikte Püf Noktalar

Mutfaktaki zorlu lekeler için…

Kadınların en sevmediği işlerin başında gelir temizlik. Ne var ki yapmaktan da geri durmazlar; çünkü temizlik işi kendiliğinden hallolmayacağı gibi, üstelik yarına daha büyük bir bela olarak karşılarına çıkacaktır. Öyleyse gelin, hiç değilse işinizi birazcık kolaylaştırmak adına bir kaç püf noktası paylaşalım sizinle:

Çaydanlığın içinde sürekli kireç tortusu birikiyor ve kolayca kurtulamıyor musunuz? Öyleyse, çaydanlığınızda 15 dk kadar sirke kaynatmayı deneyin.

Şayet bulaşık suyunuza bir kaşık sirke katarsanız, bulaşıklarınızın daha güzel yıkanacağına emin olabilirsiniz.

Paslanmaz çelikten tencereleriniz parlaklığını zamanla yitiriyor değil mi? Biraz sirkeyi ısıtın, yumuşak bir bezi o sirkeye batırarak tencerelerinizi iyice ovun ve sonra da durulayın. Bir fanila ile tencerelerinizi parlatabilirsiniz.

Pişirirken tencerenizin dibi mi tuttu? Bir gece tuzlu suda bekletin. Böylece, tencereniz daha kolay temizlenebilecektir.

Sebzelerinizi tuzlu suda yıkarsanız, daha çabuk ve etkili temizlendiğini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Karın Düzleştiren İçecek başlıklı makalemizde hızlı kilo verdiren içecek, hızlı kilo verdiren içecekler ve Karın Düzleştiren İçecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: » » » » » »
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

*