Home / SAĞLIK / Sağlık Haberleri / Mastit tedavisi nasıl yapılır?
Makyaj ürünleri

Mastit tedavisi nasıl yapılır?

Gebelik sonrası yani doğumdan sonra bebek emziren annelerin pek çoğunun yaşadığı bir sorun olan mastit, mikroorganizmalar sebebiyle süt kanalarında tıkanıklık olmasından doğan meme iltihabı demektir. Memede ağrı, şişlik ve kızarıklık gibi sorunların yanı sıra mastit, ateşlenme, halsiz kalma, yorgun düşme gibi sorunlara sebebiyet vermektedir. Meme başında çatlaklar oluşması enfeksiyon kapmaya davetiye çıkartır ve bu durumda mikroorganizmalar meme kanallarında tıkanıklık yapar. Peki bu sorun yani mastit nasıl tedavi edilmektedir?

mastit-tedavisi

Mastit aynı zamanda emzirme esnasında göğüslerdeki sütün yeteri kadar boşalmamasından da kaynaklı olarak husule gelmektedir. Çünkü yeteri kadar boşalmayan süt kanalları hastalıklara karşı dirençsiz demektir. Stres ve yeterli beslenmeme de mastit sorununu tetikler.

Bazen tek göğüste bazen de her iki göğüste birden meydana gelebilir mastit sorunu. Mastit tedavisi için en muhtemel yol antibiyotik kullanımıdır. Antibiyotik kullanımına başladıktan sonra ciddi anlamda rahatlık hissederseniz. Ayrıca antibiyotik kullanımı esnasında bebeğinizi emzirmenizde bir sakınca da söz konusu değildir.

Bazı anneler ilaç kullanıyorum diye bebeklerinizi emzirmek istemezler, ancak göğüslerinizin boşalmaması sorunuzun geçmemesine neden olur. Bu yüzden antibiyotik kullanırken bebeğinizi emzirmekten korkmayın. Fakat acıdan dolayı emziremiyorsanız o zamanda sütünüzü pompa ile sağmalısınız. Çünkü göğüslerin boşalması şart.

Bir önceki yazımız olan Bebeği sütten keserken memede süt birikmesi başlıklı makalemizde bebeği sütten kesince memede süt birikmesi, bebekleri sütten kestikten sonra memede süt birikmesi ve emziren annede memede süt birikmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Makyaj Ürünleri

About admin

Sattığınız yazılıma ait vergi levhanızı istememiz yada fatura kestiğinize dair kanıt istememiz eğer tehtid olarak algılıyorsanız o zaman şuanda yazdığınız e-mailde tamamiyle tehtiddir. herhangi birinin istemesi üzerine vergi levhasını göstermeniz yasalarca zorunlu olup göstermediğiniz takdirde istediğiniz şeyin yapılmasının imkansız olduğunu size ve sitede belirttik. uzlaşma yolunda attığımız bu adımı değerlendirmediğiniz için üzülüyoruz. Devlet adına değil Vatandaş olarak bunları size söylemiştim. Yazılım dağıtmak suç değildir Lisanslı yazılım dağıtmak suçtur. eğer yazılımınızın Lisanslı olduğunu iddaa ediyorsanız gerekli belgeleri alpaslanduman@yandex.com mail adresimize tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.bu yüzden sizden marka patent vergi levhası yada fatura istedik. unutmayın ki internetten sattığınız herhangi bir ürününüz varsa mutlaka fatura kesmeniz ve bunu tüm müşterilerilerinize göndermeniz gerekmektedir. Lisanssız bir ürün üstünde herhangi bir şekilde HAK iddaa edemessiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

Wordpress SEO Plugin by SEOPressor
Seo Hizmeti Oyun Oyna Oyun Oyna Yemek Tarifleri Su Kaçağı Şarkı Sözü Bebek Beşiği Bebek Hamağı triplex koli