Home / SAĞLIK / Sağlık Haberleri / HANGİ HASTALIĞA HANGİ YİYECEKLER ZARARLIDIR ?
Makyaj ürünleri
HANGİ HASTALIĞA HANGİ YİYECEKLER ZARARLIDIR ?

HANGİ HASTALIĞA HANGİ YİYECEKLER ZARARLIDIR ?

Hangi Hastalığa Hangi Yiyecek Zararlıdır 150x150 HANGİ HASTALIĞA HANGİ YİYECEKLER ZARARLIDIR ?

Günümüzde, kronik olarak tabir edilen bazı hastalıklar için, hastaların tedavisinin yanısıra, iyi bir beslenme ve diyet programı uygulaması gerekir. Bu gün sizlere, hangi hasta grubu hangi yiyecekleri tüketmemez konusunda bilgiler vermek istedik..

Reflü Hastları Ne Yememelidir,Reflü Hastaları Nelerden Uzak Durmalı
Demli çay, kahve, çikolata, sarımsak, soğan, nane gibi besinler kesinlikle tüketilmemeli. Kaymak, krema, mayonez, tereyağı, margarin gibi yağlı besinlerden uzak durulmalı,Acı baharatlar, karbonatlı içecekler, domates, turunçgiller, kafein ve asit içeren besinlerin tüketimi en aza indirilmeldiri.Az az ve sık sık beslenilmeli, fazla yemek yemekten veya uzun süre aç kalmaktan kaçınılmalıdır.
Gastrit Hastaları neler Yememeli
Kakao, hazır meyve suları, limonata, sıcak ve kepekli ekmek, ekşi yoğurt, kabuklu ve kumlu meyveler, kuru baklagiller, turp, salça, sirke, ketçap, hardal, zeytin, kuruyemiş, kurutulmuş meyveler asla tercih edilmemeli.
Tansiyon Hastaları Ne Yemememli,Tansiyn Hastalarının Yememesi Gerekenler
Tuz Tüketimi, günde 1,5-2,5 gr arasında tutulmalıdır. Hazır gıdalarda etiketlere bakılmalı ve tuz oranı düşük olanlar tercih edilmelidir.. Çok şekerli yiyecekler (pasta, dondurma, şerbetli tatlılar, meşrubatlar, meyve suları) tüketilmemelidir.
Şeker Hastaları Ne Yememelidir,Şeker Hastaları neler Yiyemez
Posa içeriği zengin yiyecekler tercih edilmeli. Bu gıdalar, kan şekerini yavaş yükseltir, insülin ihtiyacını azaltır, tokluk hissinin oluşmasını sağlayarak ağırlık kontrolüne yardımcı olur. Yemeklerde posa miktarını artırabilmek için pirinç yerine bulgur, meyve suyu içmek yerine meyve yenilmeli. Çavdar ya da tam buğday ekmeği tercih edilmeli.
Migren Hastaları neler Yiyemez,Migren İçin Zararlı yiyecekler
Her türlü peynir, sucuk, salam, sosis, pastırma gibi şarküteri ürünleri, hazır et ve tavuk suyu tabletleri, deniz ürünleri (kalamar, karides, midye vb. ürünler), konserve besinler, turunçgiller, yağlı ve baharatlı yiyecekler, kafeinli içecekler, bakla ve maya migren ağrılarını tetikler.
Astım Hastalarına Zararlı Yiyecekler,Astım Hastaları Ne Yememeli
Astımlılar özellikle de tuz tüketiminde dikkatli olmalı. Tuz ve tuz içeriği yüksek olan; konserve, turşu, salamura besinler, zeytin ve maden suyunu kesinlikle tercih etmemeliler.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarımız neden dökülür? başlıklı makalemizde saç neden dökülmesi, saç neden dökülür ve saç neden dökülür erkek hakkında bilgiler verilmektedir.

Makyaj Ürünleri

About admin

Sattığınız yazılıma ait vergi levhanızı istememiz yada fatura kestiğinize dair kanıt istememiz eğer tehtid olarak algılıyorsanız o zaman şuanda yazdığınız e-mailde tamamiyle tehtiddir. herhangi birinin istemesi üzerine vergi levhasını göstermeniz yasalarca zorunlu olup göstermediğiniz takdirde istediğiniz şeyin yapılmasının imkansız olduğunu size ve sitede belirttik. uzlaşma yolunda attığımız bu adımı değerlendirmediğiniz için üzülüyoruz. Devlet adına değil Vatandaş olarak bunları size söylemiştim. Yazılım dağıtmak suç değildir Lisanslı yazılım dağıtmak suçtur. eğer yazılımınızın Lisanslı olduğunu iddaa ediyorsanız gerekli belgeleri alpaslanduman@yandex.com mail adresimize tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.bu yüzden sizden marka patent vergi levhası yada fatura istedik. unutmayın ki internetten sattığınız herhangi bir ürününüz varsa mutlaka fatura kesmeniz ve bunu tüm müşterilerilerinize göndermeniz gerekmektedir. Lisanssız bir ürün üstünde herhangi bir şekilde HAK iddaa edemessiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

Wordpress SEO Plugin by SEOPressor
Seo Hizmeti Oyun Oyna Oyun Oyna Yemek Tarifleri Su Kaçağı Şarkı Sözü Bebek Beşiği Bebek Hamağı triplex koli