Home / Her Konuda / 10 bin koruma memuru alımı için çalışmalar başladı
Makyaj ürünleri
7853_10151562447735766_480610211_n

10 bin koruma memuru alımı için çalışmalar başladı

Kadına şiddette polis korumasının yerini, ‘koruma memur’ları alacak. İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü taslak çalışmaya göre, alınacak 10 bin koruma memuru, üniversite yerleşkeleri, stat ve spor salonlarında da görevli olacak.
İçişleri Bakanlığı, 10 bin “koruma memuru” alımı için çalışma başlattı. Emniyet teşkilatı içinde polisin yürüttüğü görevleri üstlenecek olan “koruma memurları”, 6 yıl görev yaptıktan sonra polis olabilecek. Eşinden, ailesinden şiddet gören kadınları da artık tehdit edilen kişiden polis yerine “koruma memurları” koruyacak.
EKİMDE MECLİS’TE
İçişleri Bakanlığı, polisin yürüttüğü birçok görevi üstlenecek “koruma memuru” alımı için taslak çalışmasını tamamladı. Ekim ayında Meclis’e sunulması planlanan taslakta ilk etapta 10 bin kişinin işe alınması hedefleniyor. “Koruma memurları” 6 yıl görev aldıktan sonra istemeleri durumunda polis olabilecek. Polisliğe başvurmak için gerekli olan boy, kilo, yaş gibi kriterlerin uygulanarak alınacak koruma memurları 6 aylık eğitimden geçirilecek.
POLİSLER EĞİTECEK
Alacakları görev yerine göre “koruma memurları” polis eğitmenleri tarafından eğitilecek. Koruma memurları, yakın koruma, toplumsal olaylara müdahale etme, yakın dövüş, gözaltı gibi konularda eğitime tabi tutulacak.
Tehdit alan sanatçıyı koruyup stadyumlarda görev alacaklar
Polislerin sahip olduğu birçok yetkiyi de kullanacak olan “koruma memurları”na geçecek görevlerin bazıları şu şekilde belirlendi:
Şiddet gören kadınlar, mahkemelerin koruma kararının ardından artık polis yerine koruma memurları tarafından korunacak.
Tehdit edilen işadamları, sanatçılar, devlet memurları gibi polis koruması verilen kişilerin korumasını da üstlenecek.
Hassas bölgelerdeki güvenlik kulübelerinde de göreve başlayacaklar.
Başta emniyet müdürlükleri ve karakollar olmak üzere polisin görev aldığı nizamiyelerde de artık koruma memurları olacak.
Kritik öneme sahip tesislerde de koruma memurları görev alacak.
Üniversite yerleşkelerindeki özel güvenliğin yerini de koruma memurları alacak. Yerleşkenin içinde görev alacak koruma memurları, buradaki öğrenci eylemlerine de müdahalede bulunabilecek. Gözaltı, müdahale yetkisi bulunan koruma memurları, olayların büyümesi durumunda ise polisten takviye alacak.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUĞUM OKULA HAZIR MI? başlıklı makalemizde çocuğum hangi ilkokula gidecek, çocuğum hangi okula kayıtlı ve çocuğum hangi okulda hakkında bilgiler verilmektedir.

Makyaj Ürünleri

About admin

Sattığınız yazılıma ait vergi levhanızı istememiz yada fatura kestiğinize dair kanıt istememiz eğer tehtid olarak algılıyorsanız o zaman şuanda yazdığınız e-mailde tamamiyle tehtiddir. herhangi birinin istemesi üzerine vergi levhasını göstermeniz yasalarca zorunlu olup göstermediğiniz takdirde istediğiniz şeyin yapılmasının imkansız olduğunu size ve sitede belirttik. uzlaşma yolunda attığımız bu adımı değerlendirmediğiniz için üzülüyoruz. Devlet adına değil Vatandaş olarak bunları size söylemiştim. Yazılım dağıtmak suç değildir Lisanslı yazılım dağıtmak suçtur. eğer yazılımınızın Lisanslı olduğunu iddaa ediyorsanız gerekli belgeleri alpaslanduman@yandex.com mail adresimize tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.bu yüzden sizden marka patent vergi levhası yada fatura istedik. unutmayın ki internetten sattığınız herhangi bir ürününüz varsa mutlaka fatura kesmeniz ve bunu tüm müşterilerilerinize göndermeniz gerekmektedir. Lisanssız bir ürün üstünde herhangi bir şekilde HAK iddaa edemessiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

Wordpress SEO Plugin by SEOPressor
Seo Hizmeti Oyun Oyna Oyun Oyna Yemek Tarifleri Su Kaçağı Şarkı Sözü Bebek Beşiği Bebek Hamağı triplex koli